ד"ר יהורם מלמד

כתבה מעולם הטיפול – מאת ד"ר יהורם מלמד

במפגש עם יהורם מלמד מוצאים שילוב מדהים של מודעות דרך אומנות וחשיבה יצירתית שדרכם רצים תובנות בצמיחה אישית הגורמים לנפעמות מרוב הדיוקים והיכולת לשלב לזה רגש, נפש, רוח וצבע שמייצר חיבור מיוחד המאפשר לו ליצור ולשבור את כל הגבולות והחוקים של קיום בתוך קופסה. ״כשגיליתי את סוד עוצמת האימון היצירתי בשילוב בין מודעות וחשיבה יצירתית עם קו, צורה וצבע בפיתוח חוזקות רגשיות, הבנתי שיש דרך מהירה לצאת מתקיעות לצמיחה אישית״. הנ״ל זכה להערצה רבה בשל האימון המדויק והחשיבה היצירתית הלא קונבנציונלית המשולבת בשפה רגשית ייחודית הנושאת תובנות ומסרים רגשיים מדויקים היוצרים סינתזה מושלמת על הקו שבין מודעות עצמית ליצירתיות רגשית ועיצוב הפנימיות, המוצג להפליא באתר www.yohoram.co.il.

מאחר ואני טיפוס יצירתי וצבעוני עם תפיסת עולם מחוץ לקופסהגם כבלוגר במודעות דרך אומנות וכתרפיסט ומאמן טיפולי יצירתי אני מבליט ומלמד דרך זהאני מבין שאני מייצג משהו יוצא דופן, בולט ביצירתיות מחשבתית ואומנותית, אנשים עוקבים אחר הבלוג ובאים אלי כי נמאס להם להיות בשחור לבןהם מבקשים לקבל העצמה וצבע לחיים משהו שלא מקבלים מהעולם ששומר על הקווים בתוך הכלא בקופסת החיים.

רוב האנושות מתעסקים יותר עם חולשות וקשיים, במקום לפתח חוזקות אישיות ורגשיות, שבהן טמון הפתרון לקשיים והכלים לצמיחה האישית, ולכן בזה אני מתמקד בבלוג ובתרפיה והאימון, שלא כמו הטיפול פסיכולוגי שמתרכז בקושי ובעבר.

למדתי תמיד במסגרות פתוחות ויצירתיות, שאפשרו לי לפתח באופן עצמאי יכולת בחשיבה יצירתית, שדרכה אני יוצר, מאמן ומשפיע, כמו שכתוב בספר בראשית ״ויצר אלוהים את האדם״ דהיינו מלשון ״יצירה״ ולכן מכאן מובן שה-DNA של האדם הוא יצירתיות בחשיבה, ברגש ובמעשה, שאלו הם הכלים ליצירת שינוי להצלחה וצמיחה בחיים.

ומאחר ואני אוהב צבע אני תמיד מנסה לשבור כמה שיותר חוקים מהקיבעון והקיום האפרפר של החיים, אני לא מוצא את עצמי בדיסציפלינה המקובלת ולכן אני נותן מקום לרגש היצירתי המתפתח, לחושים ולאינטואיציה, מסביר יהורם. המושג התפתחות אישית כמו גם הכישרון והיצירתיות השופעת שלו מחבר את העולם הפנימי שלו ומציג שלם הגדול מסכום מרכיביו, המהווה מקור השראה והיצע לרבים. בעבודה על מימד המודעות העצמית יש חשיבות מכרעת בעיניו, "הכול בא מהיכולת לצאת מהקופסה, האדם מהותו מתפתחת במרחב, והמגע במקום הלא מוגבל מספק את האנרגיות של הקיום, התנועה הזאת היא  כמו ריקוד כמו סוג של פואטיקה של האני עם המרחב האלוהי הבלתי מקובע שבקיום".

לסיכום יהורם הנטוע חזק בעולם האומנותי, הרגשי והיצירתי, טענתו ש"אנשים חיים בתוך קופסה בטוחה, מסתגרים ומאידך חפצים להימלט ממנה", ולכן המטרה שלי בבלוג מודעות דרך אומנות הוא לאפשר ראיה אל מרחב אחר. הלוקאליות והשימוש בחומריים רגשיים, יצירתיים ורוחניים הם חיוניים עבורו, כך מוצא את עצמו יהורם יוצר, מטפל ומאמן בשאיפה ליצור שפה חדשה המורכבת מתנועה רגשית מתפתחת.

"חשוב לי לתת ביטוי רגשי בשילוב מודעות יצירתית, רגש ויצירה הן מילים מאוד חשובות אותם אני מתרגם לעולם הפנימי והתת מודע, אלמנט חשוב בהתפתחות האישית".

למידע ולקבלת פרטים: 052-7730685

שלומי טהורי, שלומי טהורי השקעות נדל"ן